Середа, 12.12.2018, 02:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Новини сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 29
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Матеріали

Головна » Статті » Інструтор з фізкультури

Багатосторонній вплив спортивних ігор на розвиток рухових функцій і вдосконалення систем організму

Багатосторонній вплив спортивних ігор на розвиток рухових функцій і вдосконалення систем організму

У загальній системі всебічного розвитку людини фізичне виховання дитини займає важливе місце. Саме в дошкільному віці закладаються основи здоров'я, фізичного розвитку, формуються рухові навички, створюється фундамент для виховання фізичних якостей. Діти дошкільного віку з великим задоволенням займаються фізкультурою. Особливий інтерес викликають у них спортивні ігри (Баскетбол, футбол, хокей, настільний теніс, бадмінтон і т.д.), а також спортивні вправи (плавання, катання на велосипеді, на санках, на ковзанах ходьба на лижах і т.д.)

Спортивні ігри та вправи сприяють вдосконаленню діяльності основних фізіологічних систем організму нервової, серцево-судинної, дихальної), поліпшення фізичного розвитку, фізичної підготовленості дітей, вихованню позитивних морально-вольових якостей. Дуже цінно, що заняття спортивними іграми і вправами сприяють вихованню у дошкільнят позитивних рис характеру, створюють сприятливі умови дружніх стосунків у колективі, взаємодопомоги. Вони проводяться влітку, і взимку на відкритому повітрі, що є ефективним засобом загартовування організму дитини.

При навчанні спортивним іграм і вправам у дитячому садку необхідно формувати у дітей інтерес до фізичної культури, а також потреба до самостійних занять. Досягти цього буває не так уже й важко, якщо вихователь воістину глибоко розуміє значення фізичних вправ для здоров'я дитини і мають для цього відповідну підготовку. Займатися спортом у прямому розумінні слова не рекомендується для дітей дошкільного віку. Але елементарні дії в спортивних іграх та вправах, окремі елементи змагання не тільки можливі, але і доцільні. Вихователю необхідно враховувати, що зміст, методика проведення і планування навчального матеріалу по спортивним іграми вправам мають свою специфіку. Їх організація вимагає врахування вікових особливостей дітей, їх фізичного розвитку і фізичної підготовленості, завдань фізичного виховання дітей дошкільного віку та специфіки роботи дошкільних закладів. Відмінна риса занять спортивними іграми і вправами - їх емоційність. Позитивний емоційний тонус є важливою передумовою здоров'я, попереджає різні захворювання, підтримує інтерес до фізичних вправ. Радісне настрій продовжує володіти дитиною і після заняття. Дітям цікаво на занятті, коли вони зайняті, коли час відпочинку не перевищує часу роботи. Нудьга приходить тоді, коли хлопці залишаються без діла, коли їх змушують виконувати одноманітні, монотонні рухи. Різноманітність вправ і ігор захоплює дітей: вони деколи "забувають" про час. Пізнавши радість і задоволення від запропонованої ним діяльності, вони йдуть із заняття з бажанням продовжити його.

Ігрова форма проведення заняття є основою методики навчання спортивних ігор і вправ. Заняття повинно проходити як цікава гра. Не можна допускати монотонності, нудьги, самі рухи та ігри повинні доставляти дитині задоволення; тому важливо, щоб заняття містило цікаві для дітей рухові заняття, ігрові образи, несподівані моменти. Навчання спортивним іграм і вправам протікає більш успішно при реалізації всіх загальнодидактичних принципів. Особливо важливо забезпечити доступність навчального матеріалу та індивідуальний підхід до дітей, так як спортивні вправи та ігри є досить складними для дошкільнят.

Під час ігор і спортивних розваг вихователь повинен знати, що психіка дитини нестійка, легко ранима. Часом саме дріб'язкове слово, зауваження можуть здатися дитині образливими, він може розплакатися, втратити вірю в свої сили, і це надовго відштовхне його від того чи іншого виду гри. Вказувати дитині на його помилки треба дуже тактовні. Ніщо не зміцнює віру в свої сили так, як розумно висловлене схвалення. Звичайно, тих, у кого все швидко виходить, не слід особливо часто хвалити - можуть зазнатися. А ось малюка, якому довго не давалося якась вправа, а потім нарешті вийшло потрібно неодмінно похвалити.

Приступаючи до занять, слід мати на увазі, що діти не однакові за своїм фізичному розвитку, характером, здоров'ю. Навантаження в іграх дозується з урахуванням індивідуальних і вікових особливостей та самопочуття дитини.

Діти дошкільного віку схильні переоцінювати свої можливості і нерідко заграються (на шкоду своєму здоров'ю). Тому і розучування вправ, і сама гра не можуть бути тривалими: їх треба чергувати з відпочинком. Ігри великий активності змінюються спокійними.

Краще трохи недоігривать, щоб гра для дитини була завжди привабливою, привабливою і не носила шкоду здоров'ю.

Навантаження під час ігор має розподілятися рівномірно на всі групи м'язів, зростати поступово з року в рік. Батьки можуть і повинні допомогти дитині виробити гарну поставу, навчити правильно дихати, не затримуючи дихання, погодившись з фізичним вправою, глибоко, рівномірно. Вдих робити через ніс, видих - через рот.

Правильно організовані ігри та спортивні розваги зміцнюють здоров'я дітей, загартовують їх організм, допомагають розвитку рухового апарату, виховують вольові риси характеру, цінні моральні якості, є чудовим засобом активного і розумного відпочинку.

Завдання педагога- вихователя зводиться до вигадування казкової гри, що пояснює спортивні руху. Все це пов'язано з розвитком інтелекту дитини, її здатністю фантазувати.

Категорія: Інструтор з фізкультури | Додав: Калинка (08.10.2015)
Переглядів: 284 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
КАЛЕНДАР ПОДІЙ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Корисні посилання
описание для кнопки описание для кнопки описание для кнопки описание для кнопки описание для кнопки описание для кнопки